Nocą rozpoczęła się nasza podróż ku przygodzie - kierunek Gniezno.
Dzień 1
Rankiem dotarliśmy do Biskupina gdzie zwiedzaliśmy Osadę Archeologiczną poznając życie ludzi z różnych epok, po południu był czas na pyszny obiad i wypoczynek w strefie relaksu.
Dzień 2
Kolejny dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Gniezna, miasta, które podobnie jak Rzym położone jest na siedmiu wzgórzach. By przypomnieć sobie co nieco historię
Polski odwiedziliśmy
Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Następnie udaliśmy się do najcenniejszego zabytku Gniezna - Katedry, która położona jest na historycznym Wzgórzu Lecha a następnie zwiedzaliśmy Muzeum Diecezjalne. Podziwialiśmy słynne Drzwi Gnieźnieńskie będące unikatowym zabytkiem sztuki romańskiej w Polsce. Zeszliśmy również do podziemi gdzie zobaczyliśmy odkrywkę wykopalisk archeologicznych, oglądaliśmy najstarszy w Polsce napis nagrobkowy z około 1006 roku.
Po wyjściu z podziemi udaliśmy się na taras widokowy znajdujący się na jednej z wież katedry. Po wyczerpującej lekcji historii udaliśmy się na Rynek Starego Miasta gdzie czekała na nas przepyszna pizza. Na naszym Piastowskim Szlaku zawędrowaliśmy również do Wenecji.
Poznaliśmy historię Weneckiego Diabła zwiedzając ruiny zamku, w którym mieszkał, oraz zwiedziliśmy Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji. Pełni wrażeń powróciliśmy do Biskupina by odpocząć w strefie relaksu aby nabrać sił na kolejny dzień.
Dzień 3
W sobotę Klub Młodego Podróżnika zawędrował do Muzeum Arkadego Fiedlera, które mieści się w starym domu rodziny Fiedlerów w Puszczykowie. Jest to wyjątkowe miejsce poświęcone barwnej postaci Arkadego Fiedlera czlowieka obieżyświata. Ilość eksponatów i pamiątek z licznych podróży Pana Arkadego zapiera dech w piersiach. Mogliśmy poczuć klimat egzotycznych krajów, wejść do piramidy, której wymiary zostały pomniejszone 23 razy w stosunku do pierwowzoru, czyli piramidy Cheopsa. Weszliśmy również na pokład statku Krzysztofa Kolumba „Santa Maria”, zobaczyliśmy samolot (replikę) w skali 1:1 słynnego myśliwca Hawker Hurricane MK I. Naszą uwagę przykuł Moai z Wysp Wielkanocnych oraz inne posągi. Po wystawie oprowadzali nas synowie pana Arkadego Fiedlera. Dla nas podróżników była to prawdziwa uczta. Ciekawe opowieści obu panów pobudziły naszą wyobraźnię i zachęciły do dalszych podróży.
Następnie ruszyliśmy do Poznania gdzie odbyliśmy interesujący spacer śladami historii. Byliśmy w miejscach ściśle związanych z wydarzeniami, które miały znaczny wpływ na wydarzenia w naszym kraju za czasów pierwszych Królów.
Odwiedziliśmy Bazylikę Archikatedralną św. Apostołów Piotra i Pawła oraz zobaczyliśmy w jej podziemiach pozostałości po pierwszym poznańskim kościele. Kolejnym punktem na naszym szlaku przygody było Stare Miasto i Rynek Poznański.
Po tylu atrakcjach przyszedł czas na obiad w jednej z tutejszych restauracji. Czas szybko mija a tym samym kończy się również nasza przygoda na Piastowskim Szlaku. Pora ruszyć w drogę powrotną.
Relacja z wyprawy na naszym fb